15.04.2011

Lávka u Strakonického hradu získala ocenění Mostní dílo roku 2010

Ministerstvo dopravy ČR každoročně uděluje ocenění Mostní dílo roku, v letošním roce byla mezi oceněnými lávka u Strakonického hradu, autorkou je Ing. arch. Iveta Torkoniaková,projekt mostu je z dílny VPÚ Deco Praha pod vedením zkušeného Ing.Václava Macha

Most v roce 2009 postavilo Sdružení firem SMP CZ, a.s. a SDS EXMOST spol. s r.o.
Oba autoři Ing. Václav Mach a Ing. arch. Iveta Torkoniaková spolu s ing. Zemkem a Ing. Hoznourem nezískali toto ocenění poprvé, mezi jejich úspěšné mosty můžeme jmenovat Lahovický most v Praze a lávku Kočičí oči u Ústí nad Labem, která získala Cenu ČKAIT, mezinárodní cenu European Convention for Constructioal Steelwork a byla vyhlášena druhou nejlepší stavbou Ústeckého kraje za posledních 20 let.
Lávka u Strakonického hradu si po roce provozu našla mezi obyvateli města své příznivce i odpůrce, pojmenovali ji Kozí, protože vede k hradnímu safari s kamerunskými kozami. Internetové stránky města jsou plné polemik, jestli 63 milionů za lávku je moc, jestli je potřebná. Jedni na ni nedají dopustit, druzí ji zatracují. Ale tak to u zajímavých staveb bývá.

Zdroj: http://www.mosty.cz/index.asp?module=ActiveWeb&page=WebPage&DocumentID=2958

více zde...


zpět na seznam