25.08.2011

Sokolov chce na náměstí zelenou oázu. Stromy tam nepatří, míní odpůrci

Vedení Sokolova hodlá v blízké budoucnosti proměnit Staré náměstí na oázu zeleně. Přibudou i nové lavičky, odpadkové koše a stojany na kola. Novinka má do městského centra přilákat více lidí.

Podle sokolovského starosty Zdeňka Berky přišel požadavek na oživení Starého náměstí od tamních obchodníků.
"Představují si, že když se náměstí ozelení, zvýší se počet lidí, kteří sem přijdou a utratí víc peněz," představil starosta jejich důvody.
S návrhem už souhlasily poradní komise i městská rada. "V další fázi se zeptáme podnikatelů, jestli jim náš nápad vyhovuje," řekl Berka. Je mu jasné, že všem hospodským se přesunutí předzahrádek zamlouvat nebude. "Je to ale věc diskuse, můžeme dojít ke kompromisu."
Už teď se ale ozývají i odpůrci. "Stromy se tam naprosto nehodí, vůbec na náměstí nepatří. Proč dělat z historické části města Disneyland, když hned za rohem je velký park?" podivila se obyvatelka Sokolova Zdena Svobodová.
Náklady na chystanou proměnu Starého náměstí zatím ještě nikdo nepočítal, podle starosty Berky půjde o miliony korun. "Máme představu, že bychom vše hradili z rozpočtu města v příštím roce," řekl starosta.


Zdroj: http://vary.idnes.cz/sokolov-chce-na-namesti-zelenou-oazu-stromy-tam-nepatri-mini-odpurci-12d-/vary-zpravy.aspx?c=A110825_122454_vary-zpravy_sou

více zde...


zpět na seznam